Aralık 9, 2019

Poliüretan Duvar Çıtası Örnekler Çalışmalar

Deco Ala; İstanbul´un 39 ilçesinde kapsamlı çalışmalar ile hem iç dekorasyon alanında hem iç mimari alanında hemde poliüretan üretim imalathanemiz ile siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam ediyoruz. Ev ve iş yerlerinizde birbirinden farklı dekorasyon fikirleri arasında poliüretan dekorasyonunun her halini sizler için derledik…Poliüretan Dekoratif Duvar Çıtası Örnekleri.

Poliüretan Dekoratif Süslemeler


Bir çok alanda çalışmalar yapan bizler, Duvar Çıta alanında da sizler için çalışmaktayız. Deco Ala Poliüretan Üretim & Dekorasyon Sistemleri olarak popüler bir eğilim olan duvar çıta alanında yaptığımız örnek çalışmalarımızı sizler için derledik.

Ürünlere detaylı bakmak için tıklayın

Alana göre bazı işlemler

Poliüretan dekoratif ürünler birbirinden farklı örnekleri ve motifleriyle iç ve dış dekorasyonda yoğunlukla kullanılmaktadır. Poliüretan Dekoratif Duvar Çıtası İç Dekorasyon çalışmaları alana göre kullanılan düz duvar çıtalarının görünümlerini derledik.

Koridor (giriş holü) duvar çıta örnekleri

Koridor, giriş hollerinde kullanılan duvar çıta modelleri genelde karşılıklı bir dizayn görünümü halinde yer alırken bu çıta modelleri kalın veya ince olarak tercih edilebilir.

Koridorda yapılan duvar çıta işleminde çıta kare, dikdörtgen…vb model veya desenlerle yapılırken yapılan bu desenler alt bölmelerde daha güzel bir görünüme sahip olabiliyor.

koridor duvar çıta

Yan görselde görüldüğü gibi seçilen model alt kısımda farklı bir yapıda olup üstte ise bütünleşik dikdörtgenlere sahip.

Salon / Oturma odası örnekleri

Duvar çıtalama işlemi temel olarak en fazla salonlarda tercih edilen bir dekorasyon modeli olarak öne çıkmaktadır.

Salon çıta çalışmalarız için tıklayın

Salon, oturma odası kısımlarında duvar çıta modeli genelde sizin mekanınızın iç tasarımına göre farklılık sunar. Örneğin yemek masası çevresinin farklı bir tasarımı varken koltukların olduğu bölüm farklıdır. Buna benzer olarak TV ünitesi veya TV masasının olduğu kısım da duvar çıtanın farklı bir desende olmasına sebebiyet verir.

Bu noktada bizler oturma odanızda duvar çıtalama işlemi yaparken tüm mekanın iç tasarımına uygun çalışma yapmaktayız.

Mutfak Poliüretan Duvar Çıtalama Örnekleri

Poliüretan dekoratif modellerin en az ve en zarif kullanımları genellikle mutfak bölümünde tercih edilmektedir. Özellikle mutfakta yer alan yemek masaları bölümünde veya mutfakta yer alan televizyonların çevresinde poliüretan duvar çıtaları estetik bir görünüm sunmakta.

Yapılan poliüretan dekorları köşe ve taç modelleri daha mükemmel kılmakta.

Yatak Odası Örnekleri

Yatak odalarında baza başlığı arakasında yer alan duvara genel itibariyle duvar çıta fazlasıyla yapılmaktadır.

Bu kısımda yatağın ebatına veya yatak başlığının deseni veya ebatına göre bir tasarım yapılmaktadır. Farklı desenlerin yapıldığı yatak odası daha güzel bir görünüme kavuşur.

Poliüretan Dekoratif Duvar Çıtası İç Dekorasyon da Desene Göre bazı örnekler

Poliüretan Dekoratif Duvar Çıtası İç Dekorasyon Ürün Örnekleri Duvar çıta´da temel olarak desene göre birbirinden farklı yöntemlerle farklı desenler oluşturulabilir.

Poliüretan Dekoratif Duvar Çıtası İç Dekorasyon Ürün Örnekleri

İnce model

Duvar çıtalama da çokça tercih edilen ince poliüretan model genellikle koridor veya büyük çerçevelerin iç kısımında ikinci örnek olarak kullanılmaktadır.

2.5cm Poliüretan Duvar Çıtası Deco Ala

İnce model duvar çıta daha çok evde fazla yer edinmesinin fazla göze batmamasının istendiği durumlarda tercih edilen bir üründür. İnce çıta yapı olarak 2cm genişliğine sahiptir.

Kalın Çıta Modeli

En çok kullanılan kalın çıta modeli daha gösterişli ve daha geniş evlerde yoğunlukla tercih edilen bir modeldir.

Duvar çıtada diğerlerine oranla daha fazla kullanılan orta boyutta ki 4cm´lik kalın çıta diğer tüm poliüretan çıtalara göre daha fazla tercih edilen bir üründür.

Bu ürün genelde daha geniş ve ferah yapılarda uzun dikdörtgen kare veya tam kare olarak kullanılan veya tümden farklı desene göre tercih edilen bir üründür.

İçerisine tabloların konulduğu veya resim çizildiği [resim ustamız için iletişim] estetik yapısı ve farklı modelleri olan bir dekoratif üründür.

Bordur Kemer Çıta Örneği

Genelde koridor veya salonlarda belirli bir çizgi seyrinde tüm alanı yüksekliği en fazla bir metre olarak belirlenen şeritler olarak öne çıkar.

Bordur veya Kemer olarak farklı isimlerde tercih edilen diğer duvar çıta ürünlerine göre daha irice bir yapıya sahip olan bu ürün gösterişli ve sert bir görünüme sahiptir.

Özellikle geniş evlerin giriş koridorunda yoğun bir tercih sebebi olan bordur çıta modeli girişte bir şerit halinde salona kadar uzanmaktadır.

Yine giriş holünden başlayıp özellikle dubleks evlerde merdiven boşluğu boyunca bir üst kata kadar devam eden bu şerit ev içerisine ayrı bir hava katarken hem modern yapısı hemde eski Osmanlı mimarisini çağrıştıran görünümüyle farklı bir izlenim yaratmakta.

Bordur veya Kemer olarak bilenen bu duvar çıta örneği diğer çıta modellerine göre daha iri ve yaklaşık 5cm ile 8cm aralığında tercihe göre kullanılmaktadır.

bordur kemer modeli duvar çıta

Yan görselde görüldüğü gibi üst çıta modeliyle alt çıta modeli arasında kalın bir şerit olarak göze çarpan bordur girişlerde çokça tercih edilmektedir.

Bordur/Kemer kullanılan bazı örnekler

Poliüretan Dekoratif Ürünlerde Başlık ve Taç

Duvar çıta modelleri yapıldıktan sonra bu modellerin üzerine veya içerisine desenli başlık veya taçlar kullanılır.

Başlık veya taç modelleri daha çok büyük dikdörtgen karelerin iki tarafı veya üst kısımlarda ki merkezlerde tercih edilmektedir.

Bu dekoratif modeller art bir yapıda olur genelde giriş kısmında ki aynaların üstlerinde de yoğun tercih edilmektedirler.

Duvar çıta taç başlık

Yan görselde olduğu gibi oluşturulan kare kenarlarına duvar çıta taçları yerleştirilmektedir.

Poliüretan Süpürgelik Duvar Çıtası Çalışmalarımız

İç dekorasyon alanında poliüretan dekoratif ürünlerin kullanımında ki artış sadece dekoratif süslemelerle sınırlı kalmayıp parke yerine kullanılabilir süpürgelik ile de kendini göstermektedir.

İç dekorasyonda kullanılan dekoratif duvar çıtasının yanında dekoratif süpürgelikler, yapı itibariyle 300-320 dansite aralığında bir yoğunluğu sahip olan bu ürünler kolay montaj imkanı sunarken aynı zamanda diğer ahşap süpürgeliklerden daha zarif bir görünüme sahiptir. Ayrıca poliüretan süpürgelikler hem darbeye hemde suya karşı dayanıklı yapısıyla uzun ömürlü olmayı sağlıyor.

Poliüretan Dekoratif Duvar Çıtası İç Dekorasyon alanında farklı çalışmalar ve iç tasarım örnerklerinin yanında da bu ürünler hakkında daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz…

Deco Ala Poliüretan Üretim & Dekorasyon Sistemleri

Özgün poliüretan duvar çıtaları iç dekorasyon süslemeleri ve dekoratif paneller için Deco Ala ile iletişime geçebilirsiniz…


Bizi instagramdan takip edin. 🙂

Diğer tüm modeller ve çalışmalar için bizimle iletişime geçin.

Call Now ButtonFiyat Teklifi Alın